+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Ürünlerimiz / Ağır Yük Depo Raf Sistemleri / Mezanin Raf Sistemi

Mezanin Raf Sistemi

Mezanin Raf Sistemi

Mezanin raf sistemleri çalışma ve depolama işlerinin aynı anda yapılmasına olanak sağlayan raf sistemleri arasında yerini alır. Yükseklik olarak verimli kullanıma olanak sağlayan mezanin raf sistemleri alanın verimli kullanılmasını sağlar. Üzerine kat olarak planlandığı zaman ekstra depolar ile mezanin raf sistemleri depolama alanın yerini çoğaltır. Depolama yapılan katlarında mezanin raf sistemleri güvenlik olarak tedbir kurallarına uygundur.

Ürünlerin düzeni konusunda da depolamayı sağlamak mezanin raf sistemlerinde yer alan sistemler arasında yerini alır. Mezanin raf sistemleri genelde ahşap ve metal malzemelerden üretilir. Katlar arasında çalışmayı kolaylaştırmak için merpen ve asansörlü sistemler mezanin raf sistemlerinde mevcuttur. Depolanan ürünlerin beklemesi ve giriş-çıkışlarında problem teşkil etmeyecek düzeyde olan mezanin raf sistemleri siparişlerin bulunmasında kolaylık sağlamaktadır. Mezanin raf sistemleri siparişlerin hızlıca ve güvenlikli olarak alınmasını sağlar.

Mezanin Raf Sisteminin Özellikleri

Erişim Kolaylığı

Mezanin raf sistemlerinde ürünlerin yerleştirildiği yerden kolayca alınmasına yardımcı olan asansör ve merpenler yerleştirilebilir. Depolamada çalışan personellerin mezanin raf sistemlerinde güvenliği sağlanır.

Mezanin Raf Çeşitleri

Çeşitli raf türlerini destekleyen mezanin raf sistemleri ihtiyaçlara göre tasarlanabilir. Mezanin raf çeşitlerinden bazıları uzantılı raf sistemleri ve paletli raf sistemleri örnek olarak gösterilebilir. Genelde ahşap ve metalden üretilen mezanin raf sistemleri taşıma kapasitesine ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Depolama Alanı ve Montajı

Depolarda alanın kullanılmasında mezanin raf sistemleri aynı ortamda ek depolama yapılmasına olanak sağlar. Zemin ile tavan arası yüksek olan depolarda mezanin raf sistemleri depo alanın son düzeyde verimli kullanılmasını sağlar. Ayrıca hızlı bileşenlerden oluşan mezanin raf sistemleri montajda kolaylık sağlar. Uzun süre vakit ayırmadan kurulan mezanin raf sistemleri pratik yönü ile tercih edilir. Mezanin raf sistemleri depolama alanını minimize ederek alandan tasarrufu sağlar.