+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Arşiv Raf (Civatalı) Sistemi

Arşiv Raf (Civatalı) Sistemi

Arşiv Raf Sistemi mağazaların arşiv klasörlerinin depolanmasında birebir tercih edilen ürünlerimiz arasında yer alır. Raflara koyulacak yüklere göre değişiklik gö...

Daha Fazla

Kompakt Arşiv Dolabı

Kısıtlı alanlar için tasarlanmış ve birçok dosyanın muhafazası için tercih edilen arşiv dolapları arasında yerini alır. Kompakt ...

Daha Fazla
Kompakt Arşiv Dolabı

Arşiv Raf Sistemleri

Raf sistemlerinin kullanım alanlarından birisi de evrak, klasör ve dosyaların muhafaza alanları olan arşiv raf sistemleridir. Arşivlerin, belgelerin, klasörlerin ve dosyaların tasnifi ve muhafazası için ihtiyaç duyulan arşiv raf sistemleri, genellikle, dosya dolabı, klasör dolabı ya da belge dolabı adı verilen raf sistemi elemanları ile karşılanır. Özel kurumlarda, resmi kurumlarda kayıt altına alınan işlemler, yazışmalar belli bir sisteme göre tasnif ve muhafaza edilmelidir. Özellikle devlet dairelerinde görülen arşiv raf sistemleri, arşiv dolabı, klasör dolabı ya da dosya dolabı, evrakların en verimli şekilde depolanmasını sağlar. Arşiv raf sistemi, civatalı sistem olarak da adlandırılan raf sistemlerindendir. Kompakt arşiv dolabı, raylı arşiv dolabı gibi teknik ayrımlarla arşiv raf sistemleri, arşiv dolaplarını kapsar. İhtiyaca göre kompakt arşiv dolabı ya da raylı arşiv dolabı tercih edilmektedir.

Arşiv Raf Sistemleri Şu İki Başlıkta Sıralanabilir:

1) Arşiv Raf(Civatalı) Sistemi

2) Arşiv Dolabı

Arşiv Raf(Civatalı) Sistemi

Arşiv raf sistemi, belgelerin depolanması için kullanılan raf sistemlerindendir. Arşiv dolabından farklı olarak kapakla çevrili değildir. Civatalı sisteme sahip olan arşiv raf sistemi dosyalara kolay erişim imkanı verdiği gibi klasör dolabı ya da arşiv dolabından bu yönü ile ayrılır.

Arşiv Dolabı / Klasör Dolabı / Dosya Dolabı

Bilgi, kayıt altına alınması gereken bir değerdir. Kompakt arşiv dolabı, raylı arşiv dolabı gibi klasör dolabı/dosya dolabı elemanları, bilgi ve belgeleri kayıt altında tutabilen raf sistemleridir.

Arşiv raf sistemlerinin kullanım alanları

Arşiv raf sistemleri, ofislerde, kütüphanelerde, arşivlerde, özel kurum ve kuruluşlarda, devlet dairelerinde ve benzeri alanlarda kullanılan depo alan yönetimi sağlayan raf sistemleridir.

Arşiv raf sistemlerinin verimliliği

Arşiv raf sistemlerinin kullanımını iyileştirmek amacı ile kullanılan aksesuarlar, arşiv raf sistemlerinde, arşiv dolaplarında/dosya dolaplarında verimliliği artırarak zaman kayıplarının önüne geçer.

Arşiv raf sistemlerinin fiyatları

Arşiv dolabının/dosya dolabının, arşiv raf sistemlerinin fiyatları, arşiv raf sistemlerinde seçilecek olan ebat, malzeme çeşidi gibi etkenleri değiştirmektedir. Farklı fiyat arlıklarına bağlı olarak arşiv dolabı malzeme kalitesi, arşiv raf sistemleri boyut ve modelleri, dosya dolabı cinsleri değişiklik göstermektedir.

İnpa Raf Arşiv Raf Sistemleri

Adana raf sistemleri hizmeti ve dahi tüm Türkiye’de raf sistemleri, arşiv raf sistemleri hizmeti veren İnpa Raf, çeşitli arşiv dolapları, arşiv raf(civatalı) sistemleri ile belge, kitap, dosya, dergi ve benzeri malzemelerin depolanmasını ve erişilebilirliğini sağlamaktadır.