+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Sırt Sırta Raf Sistemi

Sırt Sırta Raf Sistemi

Sırt sırta raf sistemleri kullanım yerine göre depo gibi yerlerde daha çok işe yarayan raf sistemleri arasında yer alır. Deponun orta alanını en verimli şekilde kullanmaya olanak sağlayan ...

Daha Fazla

Mezanin Raf Sistemi

Mezanin raf sistemleri çalışma ve depolama işlerinin aynı anda yapılmasına olanak sağlayan raf sistemleri arasında yerini alır. Yükseklik olarak ...

Daha Fazla
Mezanin Raf Sistemi
Drive-in Raf Sistemi

Drive-in Raf Sistemi

Aktif olarak ürün sevkiyatı yapılan yerlerde kullanımı en önemli derece de olan drive-in raf sistemleri depolamada birebir tercih edilir. Drive-İn raf sistemleri kullanışlı ve dayanıklı olmaları ile ön plana &...

Daha Fazla

Konsol Kollu Raf Sistemi

Ürünlerin depolanmasında kolaylık sağlayan konsol kollu raf sistemi genellikle metal sanayi alanında tercih edilir. Ayrıca ürünlerin sağlam ...

Daha Fazla
Konsol Kollu Raf Sistemi
Dış Giydirme Raf Sistemleri

Dış Giydirme Raf Sistemleri

Dış giydirme raf sistemleri tercih edilen yere göre değişkenlik gösterir. Genel olarak ise firmaların dış tasarımında düşündükleri dış giydirme raf sistemleri olarak ön plana &...

Daha Fazla

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri

Raf sistemleri kategorizasyonunun en temel ayrımlarından birisi ürünlerin büyük ölçekli olmasıdır. Büyük ölçekli depo ve fabrikalarda ağır yükler için gerekli raf sistemi ağır yük depo raf sistemidir. Ağır yüklerin omuzlandığı raf sistemleri olan ağır yük depo raf sistemlerinde ağır ve büyük ürünlerin depolanması için dayanıklı ve sağlam raf sistemlerine ihtiyaç vardır. Ağır yük depo raf sistemleri, lojistik merkezleri, büyük ölçekli depolama alanları ve endüstriyel depolama tesisleri gibi işletmelerde optimum raf sistemleridir. Sahip olunan büyük depolama alanları ile akıllı raf sistemleri, kayar raf sistemleri bu tip büyük depolama alanlarında verimliliği artırabilir.

Raf sistemlerinin en büyük ölçekli üyeleri olan ağır yük depo raf sistemleri, büyük ve ağır yükleri depolamak için çelik yapılar, kaliteli, dayanıklı malzemeler kullanılan alanlardır. Ağır yük depo raf sistemleri depolama kapasitesi açısından da en büyük hacme sahip sistemlerdir. Dikey desteklerle güçlendirilmiş raflar bulunan ağır yük depo raf sistemleri, ağır yükleri güvenle omuzlar.

Ağır Yük Depo Raf Çeşitleri

Sırt Sırta Raf Sistemi

Ağır yük depo raf sistemleri içerisinde en çok kullanılan depo raf sistemidir. Sırt sırta raf sistemi(back to back) kullanışlı oluşu ve avantajları ile sıklıkla kullanılan raf sistemlerindendir. Palet raf sistemleri olarak da geçmektedir.

Mezanin Raf Sistemi

Depo hacmine göre kat sayısının orantılı olduğu mezanin raf sistemlerinde bina yüksekliğinden en ideal seviyede yararlanılır.

Drive-in Raf Sistemi

Drive-in raf sistemleri, içerisine paletin girdiği, üniteler arasında boşluk bulunmayan raf sistemleridir.

Konsol Kollu Raf Sistemi

Özellikle profil ve boru gibi malzemelerin depolanmasında kullanılan konsol kollu raf sistemleri pratik depo raf sistemlerindendir.

Dış Giydirme Raf Sistemleri

Dış giydirme raf sistemi, depo için bina inşa etme gereksinimi olmayan bir raf sistemidir.

 

Ağır Yük Depo Raf Sistemlerini Öne Çıkaran Özellikler

Ağır Yük Depo Raf Sistemlerinin Depolama Kapasitesi Yüksektir

Ağır yük depo raf sistemleri, tonlarca ağırlığı kaldırabilen raf sistemleri olduğu için ağır yük depo raf sistemleri taşıma kapasitelerinin yüksekliği ile dikkat çeker. Büyük hacimli ve ağır yüklerin depolanması, ağır yük depo raf sistemleri ile mümkündür.

Ağır yük depo raf sistemleri çeşitli raf yükseklikleri ve derinliklerine sahiptir

Depolama ihtiyaçlarının çeşitlenmesine karşı ağır yük depo raf sistemleri yükseklik ve derinlikte farklı seçenekler sunar.

Ağır yük depo raf sistemleri dayanıklı ve güvenlidir

Ağır yük depo raf sistemlerinde kullanılan malzemeler, ağır yüklerin oluşturacağı direnç ve mukavemete dayanıklı üretilmiştir. Dayanıklılık ve güvenlik standartlarına uygun üretilen ağır yük depo raf sistemleri, güvenli bir depolama sağlar.

Ağır yük depo raf sistemleri, akıllı raf sistemleri ve raylı sistemlerle çalışır

Raylı raf sistemleri depolama kapasitesini artırırken aynı zamanda erişim kolaylığı sağlamaktadır. Bu şekilde ağır yük depo raf sistemlerinde istenilen ürüne daha kolay erişim sağlanmaktadır.