+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Ürünlerimiz / Ağır Yük Depo Raf Sistemleri / Drive-in Raf Sistemi

Drive-in Raf Sistemi

Drive-in Raf Sistemi

Aktif olarak ürün sevkiyatı yapılan yerlerde kullanımı en önemli derece de olan drive-in raf sistemleri depolamada birebir tercih edilir. Drive-İn raf sistemleri kullanışlı ve dayanıklı olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Verimli alan kullanımına imkân sağlayan drive-in raf sistemleri mağazanızda yer kullanımı açısından verimlilik sağlar. Son teknolojik aletlere uyumlu olan drive-in raf sistemleri depolama sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Drive-İn raf sitemleri taşıyıcı ve forklift taşıyıcı sistemler ile yükleme be boşaltma işlemleri yapılır.

Drive-in Raf Sistemleri Avantajları

Forklift Erişimi

Forklift veya taşıyıcı bir araç ile ürünlerin drive-in raf sistemlerine taşınır. Drive-in raf sistemlerinin mağazalara yerleştirilen kısmına bakılarak dar alanlarda da forklift yardımı ile ürünler taşınır.

Alan Verimliliği

Depolanan ürünlerin depoya yerleştirilmesinde en yüksek seviyede verim alınan drive-in raf sistemleri yüksek tavanlı olan yerlerde kullanım imkânı sunar. Bu özelliği ile drive-in raf sistemlerine daha fazla ürün depolanabilir hale gelir.

Uzun Ömürlü Olması

Depolanan ürünlerin daha fazla saklanmasını sağlayan lastik özellikleri drive-in raf sistemlerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ürünlerin taşınma sıklığını azaltan bu özelliği ile drive-in raf sistemleri depodaki iş akışını düzene koyar.

Drive-İn Raf Sistemlerinin Özellikleri

Erişim Seçeneği

LIFO veya FIFO özelliği ile drive-in raf sistemleri depolama seçeneklerine göre uyarlanabilme özelliğine sahiptir. Ürünlerin drive-in raf sistemleri ömrünü yönetmek ve stok yönetimi yapmak için önemli özelliğe sahip olan bu özellik kullanıma kolaylık sağlar.

Dayanıklı Olması

Çalışanların güvenliği sağlamak zorunda olduğu drive-in raf sistemleri güvenliğe uygun olarak tasarlanmıştır. Güvenlik standartlarına uygun olan dayanıklı malzemelerden üretilen drive-in raf sistemleri sağlam bir yapıya sahiptir.

Özel Dizayna Sahip Olması

Depolama alanın boyutlarına göre değişkenlik gösteren drive-in raf sistemleri depolama alanın boyutlarına ve ürün özelliklerine özelleştirme imkânı sunar. Yükseklik ve genişlik gibi özelliklere göre drive-in raf sistemleri müşterinin ihtiyaçlarına göre tasarlanır.