+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Anasayfa / Blog / Uygun Raf Seçimi Kılavuzu

Uygun Raf Seçimi Kılavuzu

Uygun raf seçimi ihtiyaçlara göre belirlenir. İhtiyaçlar belirlendikten sonra uygun raf sistemlerine bakılarak amaca uygun olan tercih edilir. Uygun raf seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar göz önüne alındığında sonrasında pişmanlık olmayan tercihler yapılmış olacaktır. İhtiyaçların yanında maliyetini hesaba katarak tercih etmeniz geren uygun raf seçimi işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca arşiv raf sistemleri, ağır yük, sırt sırta, raylı raf, konsol kollu, market raf sistemleri olarak uygun raf seçiminde çeşitler olarak tercih edilen ürünlerimiz arasında yer alır.

Raf Seçimi Kılavuzunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhtiyaç Tespiti

Rafların hangi amaçla kullanılacağı tespit edildikten sonra tercih edilmesi gerekir. Çeşitli türlerde olan raf sistemleri raf seçimi yaparken işinizi zorlaştırabilir. Bu yüzden amacınıza yönelik raf seçimi yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Boyutu ve Malzeme Seçimi

Raf seçimi yaparken hangi alana konulacağının ölçümü yapıldıktan sonra sipariş vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Yüksekliği, genişliği vs. gibi boyutlar göz önünde bulundurularak uygun raf seçimi tercihinde bulunabilirsiniz. Düzene uyum sağlaması açısından da uygun raf seçimi yaparken dikkat edilecek hususlar arasında yer alır. Kullanılacağı ortama göre malzeme seçimi yapmak önemlidir. Sağlam ve bakımında kolaylık sağlaması açısından uygun raf seçimi yapılmalıdır.

Maliyetine Dikkat Edilmesi

Belirlenen özelliklere göre uygun raf seçiminde fiyat konusu önemlidir. Fiyatına göre değerlendirme yapacağınız uygun raf seçimleri için birden fazla seçenekler bulunmaktadır.

Estetik olması

Uygun raf seçimlerinde dekora uygun olanı seçmek mağazada estetik bir görünüme olanak sağlar. Mağazanın genel durumuna uygun raf seçimleri tercih edilerek müşterilerin dikkatini çekmek ön planda tutulur.