+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Anasayfa / Blog / Raf Fiyatları

Raf Fiyatları

Müşteriler bir yere girdiği zaman, ilk olarak o ortamın dekorasyonu nasıl ona bakar. Eğer bir mağaza ya da dükkân gibi bir işletme açmayı planlıyorsanız, ilk olarak raf sistemlerine göz atmanız gerekir. Raflar günümüzde çok önemlidir. Raf fiyatları hangi modellere göre değişiklik gösterir?
Önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi çok fazla ihtiyaç duyulmasıdır. Raf ile ürünler daha rahat yerleşir ve depolama yapılabilir. Kısacası, her ortamda bir düzen sağlar.
 Ayrıca raflara koyulan eşyalar güven de olur. Tamamen bu mantıkla geliştirilmiş olan bir sistemdir. Birçok raf çeşidi vardır. En çok tercih edilen modeller; metal raf, plastik raf ve ahşap raflardır. Hepsinin kullanım yeri ve amacı farklıdır. Adana raf sistemleri imalatı yapan Inparaf birçok raf çeşitlerini ve raf modellerini en uygun fiyatlara satış ve uygulama yapmaktadır.
Bu raf modelleri içinde en çok tercih edilen, metal raflardır. Modeline göre raf fiyatları değişiklik gösterir. 

Raf Modelleri 

Raf modelleri arasında en çok talep gören metal raflar, uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu için tercih edilir. Daha fazla eşya koyabilirsiniz. Ağırlık taşıma konusunda diğerlerine göre daha avantajlıdır.
Raf sistemlerinde en önemli konulardan biri, yüksek ağırlık derecesine göre dayanıklı olmasıdır. Hangi alan için tercih edeceksiniz, o alana göre boyutu, modeli ya da kalınlığı olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu detaylara göre raf fiyatları değişir.
Metal raflar diğer modellere göre daha çabuk temizlenir. Farklı renklerde olabilir. Bu yüzden her dekorasyona uygun olduğu söylenebilir. 
Bir diğer raf modeli olan ahşap raf sistemleri, görünüm olarak çok iyi olsa da dayanıklılığı azdır. Nem, su ya da olumsuz hava koşullarından etkilenip, çürüme gibi durumlar oluşabilir. 
Dekorasyon amaçlı kullanmak daha iyi bir seçenektir. Plastik raf sistemleri ise dayanıklı değildir. Kaliteli malzemeden üretilmez.
Az eşya için, ekonomik fiyatlı bir raf sistemi isteyenler, tercih edebilir. Raf seçimi yaparken öncelikle mekân ve dekor göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca sağlıklı olmasına da özen gösterilmelidir. 

Raflar Ne Kadar?

Raflar her alanda ihtiyaç duyulan ve farklı materyallerden üretilmiş olan ürünlerdir. Buna göre raf fiyatları değişir. Kullanım yeri ve kullanım amacına göre seçim yapabilirsiniz. Firmamız bu konuda size kaliteli ve uygun hizmet verecektir.