+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Anasayfa / Blog / Raf Sistemleri Ne İşe Yarar?

Raf Sistemleri Ne İşe Yarar?

Raf sistemleri, nesnelerin depolanması, sergilenmesi ve teşhir edilmesi amacı ile kullanılırlar. Hemen her sektörün vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan bu sistemler, 2000’li yılların başından itibaren mühendislik faaliyeti olarak görülmeye başlanmıştır.

Müşterilerin faaliyet gösterdikleri sektörler, bu sektörlerin ihtiyaçları, gelişen teknoloji gibi faktörler, raf sistemlerini de ciddi bir değişime ve gelişime yönlendirmiştir.

Bu modern sistemlerden, nesneleri üst üste istiflemenin ötesinde iyi bir teşhir, güvenli depolama, ergonomik istifleme ve pratik transfer gibi ihtiyaçları da karşılaması beklenmektedir. Örneğin, depo raf sistemleri ağır ve paletli yükler için istif makinelerinin dolaşımına ve erişimine uygun tasarlanırken, market raf sistemleri, son kullanıcıya yönelik görsel estetik ve erişim kolaylığı sağlar.

Alandan kazanım sağlanması, depolamada düzenin sağlanması, mal ve can güvenliğinin sağlanması, sağlanan optimum muhafaza koşulları ile ürünün raf ömrünün uzatılması ve müşteriye ulaşmadan önce korunması raf sistemlerinin avantajları arasında yer alır. Depo operatörlerine zaman kazandırır, stok kontrolü için kolaylık sağlar. Doğru proje ile havalandırma ve aydınlatma maliyetleri azalır. Malzemelerin elle taşınma riskleri ortadan kalkar. Arşiv, raflar sayesinde daha düzenli tutulur. Tasarımında şirketin kurumsal kimliği yansıtılır ve standardizasyon sağlanır.

Raf sistemleri, bu ve bunun gibi pek çok avantaj ile müşteri tarafından masraf değil yatırım olarak değerlendirilmelidir.  Firmamız, anahtar teslim hazırladığımız projelerde tüm bu unsurları, müşteriye en avantajlı şekilde sağlayacak çözümleri sunmaktadır