+90 (322) 351 71 43

mail@inparaf.com

Anasayfa / Blog / Raf Sistemleri Nedir?

Raf Sistemleri Nedir?

Günümüzde sıklıkla duyduğumuz raf sistemleri nedir, sorusunun yanıtı, bu rafların genellikle otomatik ve bilgisayar ile kontrol edilebilir olmasıdır. Tam otomasyon içeren bir sistem olmakla birlikte, depo yönetimi sistemi ile çalışır.
Bu tür sistemler de kendi arasında bölümlere ayrılır. Paletli, sandıklı, kasalı gibi ürünlerin yanı sıra, plastik karton ve kutulu modeller de bulunur. Bunların kullanımı, ürünün hacmine göre, değişiklik gösterir. Adana raf sistemleri imalatı yapan İnparaf, Türkiye ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.
Raf sistemlerinin yükleme ya da boşaltma gibi işlemeleri, özel robot istifleyiciler tarafından yapılır. Raf sistemlerinde depolanacak olan ürünün pek çok özelliği değişiklik gösterir. Her müşteri için özel olarak, projelendirme yapılır.
Ürünün ağırlığı, depo ölçüleri, ürün çevirim hızı ve yüksekliği gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Ayrıca raf sistemleri nedir dendiğinde, pek çok açıdan avantajlıdır ve birçok faydası bulunur.

Raf Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Raf Sistemlerinin faydaları şu şekildedir:

  • %100 gerçek zamanlı envanter kontrolü sağlar ve aynı zamanda güncelleme imkânı da vardır.
  • Hata oranı düşüktür ve operasyon hızı yüksektir.
  • Tam otomatik sistem olduğu için hem malzemeler hem de insanlar, güven altında olur.
  • Mevcut alan daha da verimli bir hâle getirilebilir.

Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf sistemleri nedir yanıt olarak, daha yüksek yük hacmini kaldırır denilebilir. Kullanıcılar açısından çok avantajlıdır. Raf sistemleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Sağlamdır ve kolay kolay bir sıkıntı oluşmaz.
Bu raf sistemlerinin en önemli özelliği çabuk deforme olmamasıdır. Kullanım alanı bakımından da en geniş olan sistemdir. Uzun yıllar boyu hiçbir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.
Depolama alanlarında güzel bir nizam sağlar ve en iyi çözümlerden biridir.
Bilindiği üzere çeliklerin paslanmaz özelliği vardır. Sanayi ve üretim sektöründe, işletmelerin depolarında, marketler, ofis ve mağazalarda en çok tercih edilen tasarımlardan biridir.
Çelik oldukları için çoğu ürün rahat bir şekilde depolanabilir. Esneme ve dayanıklılık konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Çelik raf sistemleri dışında, başka modeller de bulunur.
Firmamız bu konuda kaliteli ve geniş yelpazede ürün seçeneği olan bir hizmet sunar. Siz de firmamızı güvenle tercih edebilir, uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.